Prezentacja 3
Zdjęcia i prawdziwe rośliny

Luty 28, 2016

Rozszerzamy wiedzę na temat roślin. Do dzisiejszej prezentacji potrzebujemy kilka zdjęć (8 – 10 ) roślin, liści, korzeni, kwiatów, łodyg, nasion, ziół ,owoców  itp. Do tego etykieta z napisem BOTANIKA oraz mały dywanik.

Zdjęcia umieszczamy na tacy lub w koszyku.

Zaproś dziecko i usiądźcie  na podłodze, ustaw tace przed wami.Powiedz wskazując na tacę (kosz) : „To taca botaniki”. Weź etykietę BOTANIKA z tacy i umieść ją u góry dywanika tak aby było wystarczająco miejsca na rozłożenie zdjęć i wskazując na nią przeczytaj: „botanika”. Dodaj ,że każde zdjęcie przedstawia element,który stosuje się w badaniu roślin”.

Weź pierwsze zdjęcie z tacy i umieść je pod etykietą, wskazując na zdjęcie powiedz”To jest drzewo. To drzewo jest rośliną. Botanika jest nauką o roślinach”.

Wyjmuj pozostałe zdjęcia po jednym i powtarzaj „To jest nasiono. To nasiono jest rośliną. Botanika jest nauką o roślinach” itd aż zostaną wszystkie rozłożone. Na koniec pokaż etykietę i przeczytaj „botanika” i wskaż na rozłożone zdjęcia  i powiedz: „To są zdjęcia roślin. Botanika zajmuje się badaniem roślin”.

Możesz wymieniając zdjęcia na inne. Moje dzieci rozszerzyły sobie prezentację o dodanie do zdjęć nasion ,prawdziwych nasion ,które znalazły w domu.

Później rozłożyli resztę zdjęć i dokładali liście ,owoce ,kwiaty itp. to co udało im się znaleźć o tej porze roku. Jeśli będziesz robić prezentacje w okresie wiosennym ,letnim lub jesiennym wasza prezentacja może być naprawdę kolorowa.

 

 

 

Skomentuj
Prezentacja 2
Żywe zwierzę – konkrety
Lekcja trójstopniowa
Wszystkie komentarze (2)
 • Ania
  Luty 29, 2016 o 21:06

  super my też poznajemy roślinki.. :) Zapraszam do nas

  Reply
 • anettaart
  Luty 29, 2016 o 21:18

  Dziękuje za zaproszenie ,każdy nowy pomysł się przyda :)

  Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *