Budowanie dłuższych wyrazów fonetycznych - Poziom niebieski

06 października, 2016

Budowanie dłuższych wyrazów fonetycznych – Poziom niebieski

Gdy dziecko zrobiło dużo ćwiczeń z różowym materiałem możemy przejść na niebieski poziom.

Budowanie wyrazów z przedmiotami

Materiał :

niebieski-poziom-1

Prezentacja  : 

Poproś dziecko o przyniesienie niebieskiego pudełka z przedmiotami, następnie pomóż dziecku przynieść Ruchomy Alfabet. Rozwińcie matę na podłodze. Pudełko z alfabetem otwieramy i stawiamy na pokrywie.

Nazywamy przedmioty w niebieskim pudełku , a następnie prosimy dziecko by wybrało jakiś przedmiot np. „indyk” i buduje wyraz przy pomocy Ruchomego Alfabetu.

Dziecko kontynuuje budowanie nazw przedmiotów w pudełko. Kiedy dziecko skończy pracę sprawdź pracę razem z dzieckiem. Czyta rodzic, nie dziecko : „To jest indyk i Ty ułożyłeś indyk”.

Rozwinięcie :

Możemy zaproponować dziecku, aby swoją prace, która ułożyło z alfabetu , odtworzyło za pomocą ołówka na kartce, może zrobić również rysunki przedmiotów. W ten sposób możemy stworzyć książeczkę.

Budowanie wyrazów z obrazkami

Materiał :

poziom-niebieski-10

Prezentacja :

Gdy dziecko popracuje z wszystkimi przedmiotami ,możemy mu powiedzieć , że może zacząć nową pracę,korzystając z niebieskich pudełek ze zdjęciami. Praca wygląda tak jak z przedmiotami.

Na stronie znajdziecie też wcześniejszy wpis na temat pracy z różowym materiałem-  2, 3 literowe słowa –  Budowanie krótkich wyrazów fonetycznych.

Skomentuj
Budowanie krótkich wyrazów fonetycznych – Poziom różowyKomoda Geometryczna Montessori

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *