Pudełko alfabetyczne

25 września, 2016

Pudełko alfabetyczne
Dzisiaj chciałam się podzielić pomysłem na wykonanie alfabetycznego pudełka. Pudełko alfabetyczne jest bardzo ciekawe dla przedszkolaka. Wykonałam to pudełko w możliwie najprostszy sposób i tanio. Pudełko alfabetyczne można wykorzystywać do pracy z szorstkimi literami lub/ i  ruchomym alfabetem i do tego kosz pełen różnych przedmiotów zaczynających się na każdą literę alfabetu.

pudelko-alfabetyczne-6

Co potrzebujemy ?

 • Organizer lub pudełko warsztatowe ( obejrzałam wiele pudełek i mój wybór padł na taki organizer modułowy z 10 szufladkami  , zakupiłam 3 takie komplety ,razem 30 szufladek ( 30 liter ) tyle ile dokładnie potrzebowałam, pudełko jest lekkie, zestaw zajmuje mało miejsca i te 3 części można ze sobą dowolnie łączyć )
 • taśma przeźroczysta
 • nożyczki
 • wydrukowane na papierze litery alfabetu ( każda kartka z literą dostosowane do wielkości przedniej ścianki szufladki
 • miniaturki prawdziwych przedmiotów ( małym dzieciom należy przedstawiać realne przedmioty za pomocą figurek – nie zdjęcia czy obrazki z bajkowymi rysunkami )

Wycinamy kartki z literami alfabetu i przyklejamy od wewnętrznej strony szufladki taśmą przeźroczystą tak aby było widać literę.

Teraz musimy znaleźć figurki przedmiotów zaczynających się na daną literę.

To nasz zbiór ,który co chwilę się zmienia , bo niektóre przedmioty są wykorzystywane do innych lekcji.

W kolejnych wpisach postaram się opisać gdzie i jak wykorzystać nasze pudełko.

Zapraszam również do zapoznania się z moja stroną i zakupu moich mat i kart w tym miejscu

Skomentuj
Ruchomy Alfabet – wprowadzenieBudowanie krótkich wyrazów fonetycznych – Poziom różowy
Wszystkie komentarze (2)
 • Edyta
  15 lutego, 2017 o 22:19

  Bardzo nam się spodobał Wasz pomysł. Jesteśmy w trakcie tworzenia naszego pudełka alfabetycznego. Chcielibyśmy się dowiedzieć: Co wkładacie do szufladki z literami "y" czy "ń"? […] Read MoreBardzo nam się spodobał Wasz pomysł. Jesteśmy w trakcie tworzenia naszego pudełka alfabetycznego. Chcielibyśmy się dowiedzieć: Co wkładacie do szufladki z literami "y" czy "ń"? Pozdrawiamy Read Less

  Reply
  • anettaart
   @Edyta
   16 lutego, 2017 o 15:09

   U nas w " ń " były powkładane przedmioty , których nazwy kończą się na tę literę lub posiadają ją w środku. Poza tym nasze […] Read MoreU nas w " ń " były powkładane przedmioty , których nazwy kończą się na tę literę lub posiadają ją w środku. Poza tym nasze pudełko w późniejszym czasie przydało nam się do pracy z angielskim i wówczas szufladka "y" bardzo się przydała :). Read Less

   Reply

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *