Prezentacja 2
Żywe zwierzę - konkrety

27 lutego, 2016

Dziś utrwalamy wiedzę na konkretach. Potrzebujemy żywe zwierzę ( w klatce ,terrarium itp. lub dziecko) oraz etykietę z napisem „zoologia”,którą dołączysz do klatki (jeśli użyjesz do prezentacji niemowlaka lub dziecko zrób etykietę na kawałku kartki jako plakat) i gotowe.

Usiądź z dzieckiem na podłodze i powiedz ,że masz coś specjalnego dziś dla niego. Przynieś zwierzę i postaw przed sobą,jeśli to będzie mama z niemowlakiem lub dziecko poproś aby usiedli przed wami. Powiedz ,że dziś będziecie uczyli się zoologii i wskaż na etykietę z napisem „zoologia”. Gdy używamy dziecka z mamą to kładziemy etykietę obok nich i czytamy „zoologia”.

Powiedz dziecku ,że zoologia zajmuje się badaniem zwierząt. Zwierzęta są żywymi organizmami,a wszystkie żywe stworzenia łącza 4 cechy wspólne: potrzebują pożywienia ,powietrza, wody i mogą się rozmnażać. Wskaż na zwierzę i powiedz : To zwierzę to np. kot.Ten kot jest żywym organizmem.Wszystkie żywe organizmy  potrzebują pożywienia, powietrza , wody i mogą się rozmnażać.

c

Jeśli mamy zwierzątko wypożyczone ,może uda się wyjąc je z klatki, czy innego domku w którym się znajduje. Lekcję można przeprowadzić np na zewnątrz ,w zoo itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj
Prezentacja 5
Mapowanie pomieszczeń w domu/mieszkaniu
Prezentacja 3
Zdjęcia i prawdziwe rośliny

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *