Widok z lotu ptaka - ilości i symbole

Styczeń 07, 2017

Widok z lotu ptaka – ilości i symbole

Dzięki tej prezentacji dziecko może zobaczyć cały układ przy pomocy liczb i odpowiadającym im ilościom.

Materiał:

  • Złoty materiał : 45 jedności, 45 dziesiątek, 45 setek, 45 tysięcy
  • Duże karty liczbowe
  • Duża mata kolorowa
  • Taca z pojemnikiem na jedności

Prezentacja :

Rozłóż matę, przynieś złoty materiał i karty. Usiądź na podłodze z dzieckiem, weź jedna perłę i połóż w prawym, górnym rogu maty. Poproś dziecko, aby obok tej jednej perły po jej prawej stronie położyło kartę liczbową „1”.

Połóż 2 perły pod jedna perłą, a dziecko obok pereł kładzie kartę „2”. Dziecko może dalej samo kontynuować układanie pereł i kart aż do „9”.

Teraz pokazujemy jak kładziemy jedną dziesiątkę i obok niej kartę 20. Dziecko kontynuuje dalsze układanie dziesiątek i widzi jak powoli tworzą się  prostokąty, natomiast 9 dziesiątek zbliża się do kształtu kwadratu setki.

Następnym krokiem jest pokazanie dziecku jak umieszczamy kwadraty setek po lewej stronie dziesiątek plus odpowiednia karta liczbowa. Kwadraty setek układamy jedno na drugim, tak aby swoim kształtem zbliżały się do kostki tysiąca.

Powtarzamy to samo z tysiącami.

Widok z lotu ptaka – ilości i symbole

Karty liczbowe można wykonać samemu. We wpisie  Taca do prezentacji symboli i ilości znajdziecie link do pobrania kart i wydrukowania ich.

Ten wpis  Złoty materiał – Bank – jak zrobić ? zawiera informację jak przygotować małym kosztem Bank do naszej prezentacji .

Skomentuj
Gra w bank – SymboleTworzenie dużych liczb

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *